Mardin Valiliği, Mardin Dernekler Federasyonu (MARFED) ve Mardin Eğitim Vakfı (MAREV) işbirliğiyle İstanbul Feshane'de düzenlenen Mardin Tanıtım Günlerinde Kaymakamlığımız standında Derik Zeytini yanı sıra ilçemizde yetişen tahıl ürünler yer aldı.

5-8 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri etkinliği için İlçe Kaymakamımız İsmail SÜNDÜK, Yazı işleri Müdürlüğünde görevli Vecdi ERKEK, İlçe gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Abdullah DİP ve Özkan GÖKALP katıldı. Mardin Valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN ve çok sayıda vatandaş Derik Kaymakamlığı standını ziyaret etti

Mardin Tanıtım Günleri etkinliğine Mardin Valiliği'nin yanı sıra kaymakamlıklar, belediyeler, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Mardin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Halk Eğitim Merkezleri, ÇATOM'lar, bazı sivil toplum kuruluşları ve farklı kesimlerden esnafın katılımıyla gerçekleşti. Ziyaretçiler, Mardin'in damak tatları, ev yapımı ürünler ve çeşitli el ürünlerinin de aralarında bulunduğu farklı birçok lezzeti bir arada görerek Mardin nostaljisi yapma fırsatını buldu.